Uncategorized

Orhan EROL

1978 yılında İstanbul Kadiköy'de dünyaya geldim. İyimi yaptim bilmiyorum ama müzige 5 yaşımda babamın perküsyonlarını çalmaya çalışarak başladım.

Daha sosyal bir çocuk olmam umuduyla 8 yasinda Boğaziçi Musiki Vakfi( Ögr: Sözer YASMUT) Türk Sanat Müzigi Çocuk Korosunda resmen müziğe ilk adımımı atmış oldum. Sanırım yetenekli olduğum konusunda bir ortak kanaat oluştu ve 1989 yılında I.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuari Çalgi Eğitim Bölümüne (orta okul-lise) klarnet öğrencisi( Ögr:Tülay ÖRSER) olarak başladim.

Lise yillarinda müzik yazma ve müzik teknolojisine olan ilgim sebebi ile kompozisyon eğitimi almaya karar verdim ve 1995 yılında aynı üniversitenin Kompozisyon bölümüne girmeye hak kazandım. 2000 yılında bu bölümden mezun oldum ve T.S.K. Armoni Mızıkasında askerlik görevimi tamamladım.

Müzik ögrenimim sırasında başlayan ve halen yurt içi ve yurt dışında devam etmekte olan sahne ve stüdyo çalışmalarında besteci, söz yazari, aranjör ve tuşlu çalgılar konusunda müzikal faaliyetlerime devam etmekteyim.

Author


AvatarAvatar