Your address will show here +12 34 56 78
Biyografi
  • Text Hover
1975 yılında doğdum. Müzik yaşamıma ise 6 yaşında arkadaşımın küçük bir Casio VL-Tone orgu ile başladım. Teknolojiye olan merakım ve müzik birleşince çok keyif alarak çalışmalar, basit düzeyde kayıtlar yaptım. Keşfetmek, ögrenmek, uygulamak çok güzeldi. Bir süre sonra cihazlarımı tamir etmeye, içlerini incelemeye başladığımda ise tam olarak bu işin içine girdigimi farkettim; olusan tutkuydu. İlkokul ve ortaokulda yaptığımız piyeslerde org çaldım ve ailemın desteğiyle yamaha pss-470 keyboardumu kendime aldırdım. Müzikte gelişmem hep kendi kendime oldu. Ses bilgisi , notalar, teknik konular derken adım adım gelişmeye başladım. Bulunduğum organizasyonlarda orkestra ara verdiginde ben davula veya klavyeye geçer sessizce çalardım. Üniversite bittikten sonra ufak radio jıngleları yapmaya başladım. İlk kayıdımı yaparken çok keyif aldım bir yandan disiplinli çalışırken bir yandanda 82-90 ‘lı yıllar arasında sesini duyuran ne kadar müzik grubu varsa hepsini; stüdyolarından çalışmalarına kadar takip ettim ve parçalarını çaldım. Hala da aynı takibim daha da kapsamlı olarak sürüyor. İstanbul'da müziğe yönelik her türlü mağazayı gezmek her dönem bana keyif verdi. Birçok enstrumanla dolaylı olarak tanıştım ;cok fazla ve çeşitli müzik türleri dinledigimden ritim duygum, teknik bilgim kısa sürede büyük bir gelişme gösterdi.
Home stüdyo kurmaya karar verdim. Başlangıçta ufak bir sistem kurdum; enstrümantal, dans, etnik türde kayıtlar yaptım. Teknolojinin ilerlemesi benim de daha iyisini duyma isteğimi perçinledı. İnsan kulağı sesin her zaman pürüzsüzünü istediğinden, kullandığım aletler yetmemeye başladı ve onları birer birer satıp daha üst modellerini 2.el olarak aldım. Bu işten para kazanmaya hiç niyetim yoktu fakat bilgi donanımım, profesyonel müzik adamları gibi emek ve zaman harcamam müzikten aldığım zevki farklı bir şekilde değerlendirebileceğimi düşündürdü. Dj' lik hevesim ve isteğim de clublerde herkes sadece dans ederken benim sistemler ve aslında belkı daha da farklı çalınabilirdi düşüncelerimle öne çıktı. Müzik fuarları, kitap ve broşürler de eklendiğinde ben artık mixlerimi ilerlettim .Odamın küçük olması sistemimi istediğim seviyede kullanmama tam olanak vermedi .Ama içimdeki azim küçük bir odada da cok iyi kayıtlar cıkartmamı sağladı .Tüm hayalim; evlendiğimde evimizin bir odasını stüdyo yapmaktı.
Şu an yeni stüdyomda arkadaşlarımın projelerini tam anlamıyla değerlendirmekte, yeni projeler üretmekteyim. En kısa zamanda kendi newage ve dance tarzı albüm yapmak istiyorum.
28 yıl önce duyumladığım seslerin ve ritimlerin heyecanı, beni okyanus dalgalarında sürükleyen uçsuz bucaksız bir yolculuğa çıkardı ve bu yolculuk varolduğum sürece beni taşıyacak ,geliştirecek, bestelerim ile de tüm müzikseverlere buradan ulaşacak.
Fatih Konyar