Uncategorized

Ersen Uçak

1974 Ankara doğumluyum, 1985 yılında özel klavye dersleri ile müzikle tanıştım. Lise yıllarına kadar klavye derslerine devam edip, lisede piyano ve armoni eğitimi almaya başladım.

1992 yılında, İstanbul Üniversitesinde mühendislik öğrenciliği yıllarımda İstanbul’da profesyonel müzisyenliğe başladım, o yıllarda çeşitli orkestralarda klavyecilik yaptım. 1994 yılında Atari platformunda Cubase Score kullanmaya başladım, bir daha da Cubase den vazgeçemedim. O dönemin önemli müzik adamları Feyyaz Kuruş, Melih Kibar gibi üstatlarla stüdyo çalışmalarında bulundum. ANS ve Kanal D için çeşitli TV jenerik, reklam, dizi müzikleri yaptım.

1998 – 2004 yılları arasında mesleğim olan Deniz ulaştırma ve İşletme mühendisliğini yaptım. İşim gereği dünyanın çok çeşitli ülkelerini gezme ve müzik kültürlerini inceleme imkanım oldu, bu esnada mobil stüdyo imkanlarımı da gittiğim her yere taşıdım ve değişik müzikal çalışmalara imza attım.

2004 yılında evlenerek Ankara’ya yerleştim ve bir kitapevinin satış müdürlüğüne başladım. Öte yandan Ankara’nın hemen hemen önemli tüm noktalarında piyanistlik ve orkestra klavyeciliği yapmaya başladım. Home studio mu kurarak burada da aranjörlük çalışmalarıma devam ettim. Bu esnada Ankara’da müzikal şartların İstanbul’un gerisinde olması nedeniyle internet üzerinden müzik çalışmaları ve çevre edinme gereksinimlerini hissettim ve önemli müzik forumlarında aktif görevler almaya başladım. İnternet üzerindeki değişik müzik yarışmalarında çeşitli ödüllerim var, bunların en sonuncusu miller music factory 2007 – elektronika dalında 2.liktir. Aktif olduğum forumlar arasında 2006 yılından beri yöneticiliği yaptığım kendi forumum muzikolog.org, 2003 ten beri moderatör olduğum melodik.net ve aktif üye olduğum Muziktek.com vardır.

2006 yılında istediğim müzikal yaklaşımların moderatör olduğum forumlarda ileriye gidememesi nedeniyle muzikolog.org adındaki kendi forumumu önemli bir web designer olan Mehmet Akalın ile beraber kurdum.

Cesitli forumlar ve Muzikolog catisi altinda bugun en az 10000 kişi tarafından internet ortamında “Ersenekon” nickiyle tanınıyor ve her gün onlarca mesaj cevaplayarak, genele hitap eden ana başlıklar hazırlayarak insanları özellikli donanımlar almaya yönlendiriyor ve marka ve yorum konusunda özel danışmanlık yapıyorum. Bir yandan da Cubase ve müzik teknolojileri konularında inceleme ve araştırma yazıları hazırlıyorum. Bu konuda insanların güvenini kazandığıma ve başarılı olduğuma inanılıyor.

2007 yılında Gracenote adlı bir USA firmasının Türkiye için “International Music Specialist”i oldum. O tarihten itibaren Türkiye müzik sektöründe üretilen tüm albümleri firma adına alıyor ve bilgilerini Ipod, Windows Media Player ve tüm Sony mobile ürünlerinde kullanılmak üzere USA ya ileterek çalışıyorum. Bu vesileyle ülkemiz müzik sektörü üzerine hatırı sayılır bir albüm kütüphanesi ve öngörü kazandığıma da inanıyorum.

Author


AvatarAvatar