MÜzİsyenler

 

-Başarılı müzisyen arkadaşlarımı sitemde sizlere tanıtmayı istiyorum.

 

Orhan EROL - Besteci, söz yazari, aranjör

Myspace :www.myspace.com\orhanerol

 

 

1978 yılında İstanbul Kadiköy'de dünyaya geldim. İyimi yaptim bilmiyorum ama müzige 5 yaşımda babamın perküsyonlarını çalmaya çalışarak başladım.

Daha sosyal bir çocuk olmam umuduyla 8 yasinda Boğaziçi Musiki Vakfi( Ögr: Sözer YASMUT) Türk Sanat Müzigi Çocuk Korosunda resmen müziğe ilk adımımı atmış oldum. Sanırım yetenekli olduğum konusunda bir ortak kanaat oluştu ve 1989 yılında I.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuari Çalgi Eğitim Bölümüne (orta okul-lise) klarnet öğrencisi( Ögr:Tülay ÖRSER) olarak başladim.

---

 

 

Lise yillarinda müzik yazma ve müzik teknolojisine olan ilgim sebebi ile kompozisyon eğitimi almaya karar verdim ve 1995 yılında aynı üniversitenin Kompozisyon bölümüne girmeye hak kazandım.  2000 yılında bu bölümden mezun oldum ve T.S.K. Armoni Mızıkasında askerlik görevimi tamamladım.

 

---

 

Müzik ögrenimim sırasında başlayan ve halen yurt içi ve yurt dışında devam etmekte olan sahne ve stüdyo çalışmalarında besteci, söz yazari, aranjör ve tuşlu çalgılar konusunda müzikal faaliyetlerime devam etmekteyim.

 

 

Berkan KAYA - Müzik Direktörü Ve Tonmaister

 

 

 

 

 

Berkan KAYA, iki yillik keman egitiminden sonra kemani ve klavye enstrumanini tek basina ilerletip, Türk Sanat Müzigi, Pop, Rock ve de Jazz müzigi alanlarinda çalismalara yogunluk göstermistir. Istanbul'a tasindiktan sonra, orta okul yillarinda bir süre müzikle ilgilenemeyen KAYA, lise yillarinda müzik teknolojilerine merak salmaya baslamistir. Dönemin yabanci müziklerini dinleyerek, kendi olusturduklari trio ile hotellerde yabanci müzik yapmislardir. Lise yillarinin bitiminde, bir aralar Berklee'de jazz guitar ve kompozitörlük egitimi almis olan gitarist Rene Macaroglu'ndan da armoni dersleri almistir. Hemen akabininde Bilgi Üniversitesi'nin Ses Mühendisligi adi altinda açilmis olup, daha sonralari Müzik ve Müzik Teknolojileri adi altina dönen bir bölümde son sinif ögrencisi olarak ögrenim görmektedir.

---

 

Berkan KAYA, üniversite yillari boyunca türk müzik piyasasinda birçok prodüksiyonda müzisyen ve de aranjör olarak çalismistir. Bunlarin yaninda, bebekler için yapilmis ve de klasik dönemlerin meshur kompozitörlerinin yarattigi eserlerinin, bebeklerin dinleyebilecegi seslerle çalgilanip, düzenlenmis versiyonlaridir. Buna ek olarak Berkan KAYA, geçen yil Istanbul Bilgi Üniversitesi'nde sahnelenmis olan ünlü “RENTR” müzikalinin kayit ve mikslerini üstlenmistir.

Istanbul Bilgi Üniversitesi'nde son sinif ögrencisi olarak halen çalismalarina devam eden Berkan Kaya gelecek yillar için dünya müzik endüstrisi adina kayit teknikleri yaratmak ve bunlari dünya çapinda ilerleyen yillarin tecrübesi olarak yaymayi hedeflemektedir.

 

 

 

Emre Berkün - Müzisyen -

 

 


23 Mayıs 1976 İstanbul doğumlu Emre Berkün, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Hafif Batı Müziği bölümünde müzik eğitimini tamamladı.

1993 yılından itibaren çeşitli projelerde profesyonel müzik hayatına devam eden Emre Berkün, 2008 yılı Kasım ayında ‘Kayıp’ şarkısına çekmiş olduğu klibiyle solo kariyerine ilk adımını attı. Daha sonrasında kendi şarkılarına çekmiş olduğu 6 kliple birlikte müzik kanallarında ve sosyal paylaşım sitelerinde adından sıkça söz ettiren Emre Berkün, şarkılarını ‘Yeniden Doğuş’ adını vermiş olduğu albümünde bir araya getiriyor.

Yusuf Sağlamlar ile Emre Berkün’ün prodüktorlüğünü birlikte üstlendiği, 11 parçadan oluşan ‘Yeniden Doğuş’ İMM MÜZİK etiketiyle raflardaki yerini alıyor. ‘Yeniden Doğuş’ albümündeki şarkıların düzenlemeleri Yusuf Sağlamlar ve Serhan Kandemir, albüm fotoğrafları ise Uluslararası Ödüllü Fotoğraf Sanatçısı Deniz Nida Şener imzası taşıyor.

‘Yeniden Doğuş’ albümünün ilk video klibi , Emre Berkün ve Deniz Nida Şener yönetmenliğinde ‘İzi Kaldı’ şarkısına çekildi.

 

Yeniden Doğuş (2011)

 • Sonsuzluk
 • İzi Kaldı
 • Yeniden Doğuş
 • Uzay
 • Anlamadım
 • Reklamlar
 • Sen Gidersen
 • Gerek Yok Git
 • Olmazların Parkı
 • Sarıl Bana
 • Kayıp

 

Ersen Uçak - Müzisyen - Aranjör

 

 

----


Ersen Uçak

 

1974 Ankara doğumluyum, 1985 yılında özel klavye dersleri ile müzikle tanıştım. Lise yıllarına kadar klavye derslerine devam edip, lisede piyano ve armoni eğitimi almaya başladım.

1992 yılında, İstanbul Üniversitesinde mühendislik öğrenciliği yıllarımda İstanbul’da profesyonel müzisyenliğe başladım, o yıllarda çeşitli orkestralarda klavyecilik yaptım. 1994 yılında Atari platformunda Cubase Score kullanmaya başladım, bir daha da Cubase den vazgeçemedim. O dönemin önemli müzik adamları Feyyaz Kuruş, Melih Kibar gibi üstatlarla stüdyo çalışmalarında bulundum. ANS ve Kanal D için çeşitli TV jenerik, reklam, dizi müzikleri yaptım.

1998 – 2004 yılları arasında mesleğim olan Deniz ulaştırma ve İşletme mühendisliğini yaptım. İşim gereği dünyanın çok çeşitli ülkelerini gezme ve müzik kültürlerini inceleme imkanım oldu, bu esnada mobil stüdyo imkanlarımı da gittiğim her yere taşıdım ve değişik müzikal çalışmalara imza attım.

2004 yılında evlenerek Ankara’ya yerleştim ve bir kitapevinin satış müdürlüğüne başladım. Öte yandan Ankara’nın hemen hemen önemli tüm noktalarında piyanistlik ve orkestra klavyeciliği yapmaya başladım. Home studio mu kurarak burada da aranjörlük çalışmalarıma devam ettim. Bu esnada Ankara’da müzikal şartların İstanbul’un gerisinde olması nedeniyle internet üzerinden müzik çalışmaları ve çevre edinme gereksinimlerini hissettim ve önemli müzik forumlarında aktif görevler almaya başladım. İnternet üzerindeki değişik müzik yarışmalarında çeşitli ödüllerim var, bunların en sonuncusu miller music factory 2007 – elektronika dalında 2.liktir. Aktif olduğum forumlar arasında 2006 yılından beri yöneticiliği yaptığım kendi forumum muzikolog.org, 2003 ten beri moderatör olduğum melodik.net ve aktif üye olduğum Muziktek.com vardır.

2006 yılında istediğim müzikal yaklaşımların moderatör olduğum forumlarda ileriye gidememesi nedeniyle muzikolog.org adındaki kendi forumumu önemli bir web designer olan Mehmet Akalın ile beraber kurdum.

Cesitli forumlar ve Muzikolog catisi altinda bugun en az 10000 kişi tarafından internet ortamında “Ersenekon” nickiyle tanınıyor ve her gün onlarca mesaj cevaplayarak, genele hitap eden ana başlıklar hazırlayarak insanları özellikli donanımlar almaya yönlendiriyor ve marka ve yorum konusunda özel danışmanlık yapıyorum. Bir yandan da Cubase ve müzik teknolojileri konularında inceleme ve araştırma yazıları hazırlıyorum. Bu konuda insanların güvenini kazandığıma ve başarılı olduğuma inanılıyor.

2007 yılında Gracenote adlı bir USA firmasının Türkiye için “International Music Specialist”i oldum. O tarihten itibaren Türkiye müzik sektöründe üretilen tüm albümleri firma adına alıyor ve bilgilerini Ipod, Windows Media Player ve tüm Sony mobile ürünlerinde kullanılmak üzere USA ya ileterek çalışıyorum. Bu vesileyle ülkemiz müzik sektörü üzerine hatırı sayılır bir albüm kütüphanesi ve öngörü kazandığıma da inanıyorum.

 

 

 

 

 

 

Müziksiz bir hayat hatadIr.nietzsche

 

© Copyright 2011